Sofra
Bayramın ikinci gününde Schafer Fit Fry Smart Airfryer ile hazırlayacağınız nefis bir patlıcan yemeğiyle zaman size kalsın!

2-4 Porsiyon
Zorluk Derecesi Kolay
Ev Yapımı

MALZEMELER

  200 gram küçük doğranmış parça et

  Birer çay kaşığı kişniş ve kimyon tohumu

  1 diş sarımsak

  1.5 yemek kaşığı zeytinyağı

  2 adet patlıcan

  Yarım su bardağı haşlanmış nohut

  2 yemek kaşığı tahin

  6-7 dal maydanoz

  Yeteri kadar tuz

Schafer Fit Fry Smart Airfryer'i 160 derecede 3 dakika ön ısıtma yapın. Geniş bir karıştırma kabında et, dövülmüş baharat, rendelenmiş sarımsak ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını harmanlayın. Karışımı Schafer Fit Fry Smart Airfryer'ın haznesine yerleştirin. 180 derecede 25 dakika pişirin. Süre dolduğunda hazneden eti alın.

Patlıcanları pijama şeklinde ve baş kısmını almadan soyun. Ara sıra elinizi zeytinyağına ile yağlayıp patlıcanlara ovalayarak yedirin. Daha sonra tuzla ovalayın. Schafer Fit Fry Smart Airfryer'ın haznesine yerleştirip 200 derecede 20 dakika pişirin. 10'uncu dakikadan sonra hazneyi çıkarıp patlıcanları kontrol ederek diğer yüzlerini çevirin.

Ayrı bir yerde eti, nohudu, tahini ve irice kıyılmış maydanozu harmanlayın. Tuzunu ayarlayın. Schafer Fit Fry Smart Airfryer'ın zil sesi geldiğinde haznesini çıkarıp patlıcanları servis tabağına yerleştirin. Her iki patlıcanı da boylamasına ortadan ikiye kesin. Ortalarına etli karışımı pay edin. Dilediğiniz şekilde süsleyip servis yapın.

Aklınızda bulunsun

* Harcı patlıcanların ortalarına yerleştirdikten sonra ve servis yapmadan önce Schafer Fit Fry Smart Airfryer'da 160 derecede 5 dakika ısıtabilirsiniz.

* Bu tarifi kıyma ile ya da etsiz olarak ve otlarla çeşitlendirerek de hazırlayabilirsiniz.