İnsanların su içme alışkanlıklarına sürdürülebilir bir değişiklik getirme hedefiyle yola çıkan su filtreleme teknolojilerine dünya genelinde öncülük yapan BRITA; performans, yaşam tarzı ve sürdürülebilirliğe odaklanan hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi ve yeni MAXTRA PRO filtresinin lansmanını gerçekleştirdi.

Su filtreleme alanında 50 yılı aşkın tecrübesi ile su optimizasyonunda dünyanın 1 numaralı markası olan BRITA; yüzde 100 borosilikat malzemeden üretilen hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisini kullanıcılarıyla buluşturdu. BRITA cam sürahi; tek elle kullanılabilen flip-top kapağı, filtre değişim zamanını hatırlatan smart light ışıklı göstergesi, silikon sızdırmazlık halkası ve 1,5 litrelik filtrelenmiş su hacmi ile taze, lezzetli ve sağlıklı su içme alışkanlığı kazandırıyor.

Yüzde 60'ı geri dönüştürülmüş camdan üretilen BRITA'nın ilk cam sürahisi, geri dönüştürülmüş malzemeden oluşan plastiksiz ambalajıyla dikkat çekerken, yeni MAXTRA PRO filtreler ise %50 bio bazlı plastikten üretilmesiyle ve 4 aşamalı filtreleme teknolojisi ile ön plana çıkıyor. Yeni MAXTRA PRO Kireç Uzmanı ise bu teknoloji ile birlikte yüzde 50* daha fazla kireç filtreleme kapasitesi sunuyor.

İnsanların su içme alışkanlıklarını değiştirme hedefiyle yola çıkan BRITA Türkiye'nin Genel Müdürü Ergin Akman, konuşmasında "Sağlıklı içme suyuna ulaşamayan 2 milyar insanın bulunduğu, her yıl denizlerdeki plastik nedeniyle ölen canlı sayılarının 100 milyonları bulduğu ve nüfusunun yarısının su kıtlığı yaşadığı dünyamızda BRITA olarak sürdürülebilirlik, tasarruf ve bütünsel sağlığı odağımıza alan bakış açısıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ev tipi su filtreleme alanının öncüsü olarak 57 yıllık tecrübemizle 70 ülkede 250 milyonu aşkın tüketiciye ulaşarak su optimizasyon alanında dünyanın bir numaralı markası olduk. Su atığına yol açmayan ürün portföyümüz ile BRITA ürünleri kullanan bir kişi yılda 225 kilogram karbon salınımının önüne geçebiliyor. Bugünde ürün portföyümüze yeni kattığımız ürünlerimizle bu alandaki hedeflerimizi bir adım daha ileriye taşımaktan mutluluk duyuyoruz." Dedi.

Kullanıcılarla buluşturdukları en yeni ürünlerin sürdürülebilirlik adına atılan önemli bir adım olduğunun altını çizen BRITA Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Kanbay konuşmasında "BRITA'nın hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi, sürdürülebilir özellikleri ile ön plana çıkıyor. Gövdesinden ambalajına doğa dostu malzemelerden üretilen BRITA Cam Sürahi , şık dizaynının yanı sıra 8 damacana su filtreleme kapasitesi MAXTRA PRO filtresi ile geliştirilmiş yeni 4 aşamalı teknolojisi ile de sürdürülebilir bir şekilde lezzetli su içme deneyimini herkes için ulaşılabilir ve sürdürülebilir kılıyor. " dedi.

Beslenme Uzmanı Dilara Koçak'ın da konuşmacılar arasında yer aldığı lansmanda "Toprak, su, hava yani gezegen hasta olunca insanların da sağlıklı olması mümkün olmuyor. Gezegeni beslemek, gezegeni iyileştirmek, bireyleri ve gelecek nesilleri iyileştirmek ve beslemek ile aynı amaca hizmet ediyor. Bu yıl Dünya Gıda Günü, dünyamızın en değerli kaynaklarından biri olan suya adandı. Sınırlı kaynaklarla sınırsızca yaşamadan, suyun önemini ve sürdürülebilir kullanımını yönetmek önemli. Her hafta bir kredi kartı büyüklüğünde mikroplastik yutuyoruz. Plastik kullanımını azaltmak hatta bırakmanın sürdürülebilir bir gelecek için kıymetli bir adım olduğu unutulmamalı. Cam sürahiler ile atık ve plastik kullanımı azaltılırken hem birey sağlığına hem de insan sağlığına fayda sağlanıyor." Sürdürülebilir su kullanım alışkanlıkları ve su tüketimi konularında ilham verici bilgilerin paylaşıldığı lansmanda katılımcılar, eğlenceli ileri dönüşüm workshopu da deneyimledi.