Gelenekselleşen ve merakla beklenen, öncü lezzet buluşması Restoran Haftası, bu yıl 15 - 30 Kasım tarihlerinde İstanbul'da "Türk Mutfağı" teması ile gerçekleşiyor. Ülkemizin en iyi restoranlarının büyük bir heyecanla katıldığı Restoran Haftası, her sene sahiplendiği konular ile Türk mutfak kültürüne katkıda bulunurken gerçekleştiği tarihlerde şehir hayatına renk, yeme içme sektörüne ise canlılık katıyor.

METRO, RESTORAN HAFTASI GASTRONOMİ PARTNERİ

Türk Mutfağı'nın değerlerine sahip çıkmak hedefiyle yola çıkan ve attığı her adımda Türk mutfak kültürünü korumak, yaygınlaştırmak ve geliştirmek misyonuyla hareket eden Metro Türkiye, Restoran Haftası'nda üstlendiği gastronomi partneri rolü ile yerel değerlere bir kez daha sahip çıkıyor.

Türkiye gastronomisine ve sürdürülebilir geleceğe yatırımlarını sürdüren Metro Türkiye, bu anlayışının bir yansıması olarak bu yıl da Restoran Haftası'nda üstlendiği gastronomi partneri rolü ile onlarca şef ve restoran ile güçlerini birleştiriyor. Ülke gastronomisine yön veren restoranlar ve Derin Arıbaş, Kaan Sakarya, Didem Şenol, Deniz Temel, Pınar Taşdemir, Ali Dövenci, Buse Dövenci, Rıza Belenkaya, Hazer Amani, Bora Bozankaya, Umut Karakuş, Esra Acar, Giancarlo Gottardo gibi mutfak kültürümüze değer katan onlarca şef, Restoran Haftası'nda Türk mutfağı menüleri ve etkinlikleri ile misafirleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

RESTORAN HAFTASI MENÜLERİNDE YOK YOK…

Restoran Haftası süresince restoranlarda, yerel malzeme dokunuşu ile hazırlanan farklı menü alternatifleri sunuluyor. 35 TL olan Öğlen Menüleri ve 60 TL olan Akşam Menülerine ek olarak tüm dünyada Michelin yıldızlı restoranlarda sunulan ve bizzat sunulduğu restoranın şefinin yarattığı en özel lezzetlerin bir arada deneyimlenebileceği "Tadım Menüleri" de özel fiyatlar ile yer alıyor. Bu sene ayrıca Restoran Haftası menülerinde geçen sene başlatılan bir kategori de var: 35 TL olarak sunulacak olan Kahvaltı Menüleri.

Restoran Haftası'na katılan restoranlar, Mersin'in kerebicinden batırığına, İzmir usülü kokoreçten hünkar beğendiye, Kars kaşarlı hamburgerden Taşköprü sarımsaklı keşkeğe, Uşak tarhanasından çökertme kebabına, İspir kuru fasulyesinden Konya'nın bamya çorbasına bölgelere özgü onlarca yemeğe öğlen, akşam ve tadım menülerinde yer verecekler.

RESTORAN HAFTASI'NDA KEYİF DOLU ETKİNLİKLER

Hafta boyunca, nefis lezzetleri tatma imkanının yanı sıra birbirinden keyifli etkinlikler de düzenlenecek. Restoran Haftası'nın partnerlerinden Küçükyalı Hilltown AVM'de gerçekleştirilecek olan "Tek Lokmada Restoran Haftası" etkinliğinde, restoranların bu festivale özel hazırladıkları tek lokmalık lezzetler gastronomi tutkunlarıyla buluşacak. Bu özel günde ayrıca, keyifli müzik dinletilerinin de eşlik edeceği workshoplar ile uzmanlar, ünlü şefler ya da yemek kitabı yazarları gibi konuklar ile sohbet buluşmaları da gerçekleşecek.

Hafta boyunca İstanbul'daki restoranlarda Restoran Haftası'na özel menüler sunulurken Metro iş birliğiyle ülkenin en önde gelen şefleri ile deneyimsel tadımların yapıldığı Tadına Bakma Sanatı etkinliği de gerçekleşecek. Social Table etkinlikleri, uzmanlar ile workshoplar, ülke mutfağının gizli kahramanları üreticiler ile sohbetler ve tadına doyulmaz sokak lezzetlerinin sunulduğu Sokak Yemekleri Partisi ve Feriye'de gerçekleşecek Türk Mutfağı Paneli'nin yanı sıra Gastro Art, Gastro Fashion temalı etkinlikler de Restoran Haftası'na renk katacak. Restoran Haftası restoranları, menüleri, etkinlikleri ve detaylarına www.restoranhaftasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Restoran Haftası'nı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi de unutmayın! Facebook/restoranhaftasi Instagram/restoranhaftasi

Restoran Haftası ile ilgili daha detaylı bilgi için Restoran Haftası projesini gerçekleştiren Gastronomi & Pazarlama Danışmanlık Firması Dude Table'dan Merve Akgül'e merve@dudetable.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.