Glazür (Pasta Süsleme Hamuru) Tarifi

Glazür (Pasta Süsleme Hamuru)
    18 kişi oy verdi / Ortalama Puan 3,33
  • Kolay

Glazür (Pasta Süsleme Hamuru) Yapılışı

Kullanacağınız kabın ıslak olmamasına çok dikkat edin. Glazür için, derin bir kase ya da kabın içinde yumurta
aklarını, bir fiske tuz ile iyice çırpın. Bembeyaz olup, yoğunluğu iyice artana dek çırpmaya devam edin. Pudraşekerini eleyip, yumurta akına azar azar ilave edin. LimonLimon kelimesinin anlamı için tıklayınız "LİMONLU TARİFLER İÇİN TIKLAYIN! Hiçbir mevsim mutfaklardan eksik olmayan limon, eski çağlardan beri çeşni ve şifalı bitki olarak kullanılıyor. İlk olarak Asurlular tarafından yetiştirilmeye başlanan, bu sebeple "Med elması" olarak da bilinen limon,..." suyunu katın. Karışım, koyu bir muhallebi kıvamında olmalı. Pudraşekerini ona göre azaltıp, artırabilirsiniz.

Pembe Glazür: Sade glazürden iki çorba kaşığı kadarını başka bir kaba aktarın. İki tatlı kaşığı kadar taze çileğin püresini ilave edin. İyice yedirin birbirine. Kıvam, pürenin ilavesi ile biraz sulanacaktır. Hemen biraz pudraşekeri ilavesi yapın. Koyu kıvamı tutturun tekrar.

Sarı Glazür: BalkabağıBalkabağı kelimesinin anlamı için tıklayınız "BALKABAKLI TARİFLER İÇİN TIKLAYIN! KABAKGİLLER familyasına ait etli bir meyve olan balkabağı tamamen olgunlaştıktan sonra pişirilerek yenir. Helvacı kabağı ve kestane kabağı olarak da bilinen bu meyve sadece damağa değil dilim dilim elde şekil..." püresini sade glazüre ilave edip, birbirlerine iyice yedirerek sarı renk glazür elde
edebilirsiniz (çilekçilek kelimesinin anlamı için tıklayınız "KOKULAR tat hafızamızın ayrılmaz eşlikçileri. Bu hafızaya taa eskilerde nakşolan kokulardan biri de çilek kokusu; ocakta ağır ağır kaynayan çilek reçelinin evi saran kokusu... Kökünden koparıp yeme şansınız varsa o tazecik, çiği üstünde çileklerin..." ile aynı ölçülerde).

Yeşil Glazür: 1 çorba kaşığı toz antepfıstığı ve 2 çorba kaşığı sade glazür karışımı

kalan karakter 1000

Zeynep Zeynep

Harika

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.08.2016 12:24
güzel güzel

güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.05.2016 20:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SOFRA veya sofra.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Tarif Arama Kutusu

tarif ARA
BİZE ULAŞIN